• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • ІСТОРІЯ ШКОЛИ

Історія Шебелинської школи

/Files/images/19.JPG

21 травня Шебелинська школа відзначила 46-річчя заснування нової будівлі Шебелинської школи.Сьогодні, як і 46 років тому, поспішають до стін альмаматер всі ті, хто був причетний до її спорудження, відкриття - всі шебелинці. З історичних довідок відомо, що в період тимчасової окупації с. Шебелинка в 1941-1943 роках Великої Вітчизняної війни село було майже повністю зруйновано і спалено. Цієї участі вдалися і дві цегляні будівлі початкової та семирічної школи

( 1910року). Починаючи з 1945 року школа знаходилася в пристосованій дерев»яній будівлі священника1854 року побудови, яка в довоєнні роки використовувалася як бібліотека та ветеринарний пункт, а в роки окупації була реконструйована німцями як лазня та стайня для коней.

З роками не дивлячись на щорічні ремонти, будівля стала досить аварійною, частина дітей, за згодою правління колгоспу, навчалася в дитячому будинку колгоспу лише в сезонний період ІІ та ІІІ чверті. Все це стало причиною звернення батьківського комітету школи, директора школи , виконкому сільської ради, голови колгоспу в 1962 році до депутата Верховної ради України, голови Харківського « Раднаркому» Соїча Олега Володимировича з питання крайньої необхідності будівництва нової школи в селі.

/Files/images/img167.jpgШкола 1967рік

Здесь было всё: и церковь, и усадьбы,

И даже клуб, твердят, когда-то был.

Здесь праздновали сказочные свадьбы-

Народ всегда наш хлебосольным был.

У нас была своя больница,

Такая, что завидовали все.

Воды прозрачная криница,

Такой, что не найдёте вы нигде.

Но вот беда. Хотели все учиться-

Нельзя без знаний жизнь прожить.

Пора пришла за парты всем садиться,

Но как без школы знанья получить?

В селе был дом, там жил священник

И все решили: так и быть,

Для новой нет пока что денег,

Мы будем здесь детей учить.

И шебелинские детишки,

Умыв чумазенькие лица,

Одев все в латочках штанишки,

Бежали радостно учиться.

Но время шло, и тесно стало,

Не развернуться всем сполна.

Нам для учебы места мало,

Нам школа новая нужна.

Цю пропозицію підтримав голова Балаклійського Райвиконкому Губарєв і вийшов з пропозицією до Харківського облвиконкому Ліснячевського включити в план розвитку області на 1963рік будівництво школи в селі Шебелинка.Час йшов, але питання не вирішувалося, паперова тяганина затяглася. Лише на кінець 1965 року була виготовлена проектна документація.При наполегливості директора школи Трембача Григорія Савича, голови колгоспу “Свободний путь” Степанова Костянтина Івановича, голови сільської ради Мартинової Марії Панасівни,їх неодноразовому зверненню і до райвиконкому, за сприяння голови Балаклійського райвиконкому Дорошенка Тихона Павловича було виділено державних коштів 116,8 тис на будівництво школи та включили в план будівництва на 1966рік. Будівельному управлінню БУ-13 ,тресту « Укрсхідгаз буд» було доручено виконати роботу по будівництву школи в селі. За 8 місяців школа була побудова і прийняла своїх учнів.

/Files/images/img173.jpgБудівельники школи

/Files/images/img174.jpgВідкриття нової будівлі школи

/Files/images/img175.jpgПерший директор школи Трембач Григорій Саввич

З урочистостей розпочалося з екскурсії по школі випускників різних часів, вчителів – ветеранів педагогічної праці, колишніх директорів Шебелинської школи. Спілкування проходило в дружній, майже сімейній атмосфері. Це був момент єднання поколінь.Згадували свій внесок у будівництво та відкриття школи Мартинов В.С., Гузь К.Т( випускники 1966року). А святковий настрій вирує всюди: і у світлиці, де зібралися ветерани праці, і в кабінетах, де проходять хвилини спілкування з учнями,біля стін музею, який відкриють господарі школи.

/Files/images/IMG_2701.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 210